Přehlídkové poprvé

December 17, 2018

 

„Ahoj Péťo, neměla bys zájem účastnit se jako jeden z designérů módní přehlídky v Mánesu?“

 

Taková zpráva mi přišla na messengeru od kamarádky Niky ani ne měsíc před konáním přehlídky.

 

Dva dny na to už sedíme v kavárně s organizátorem akce a já jen váhám, zda někomu, koho neznám, dám peníze na zaplacení nákladů za organizaci. V duchu mého hesla „lepší litovat toho, co jsem udělala, než toho, co jsem neudělala“ jsme si plácli a přípravy se rozjely.

 

A brzy mi bylo jasné, že toho litovat nebudu. Pozvánku na akci mimo jiné přijalo několik velvyslanců a spoustu lidí z fashion průmyslu.

 

Jelikož jsem přehlídku neorganizovala, jediné, co jsem musela udělat, bylo dát dohromady deset outfitů a poté v den D přijít na místo konání – Mánes Lounge. To, že se přehlídka konala v tak úžasném prostoru, bylo dalším předpokladem, že to bude úspěšná akce.

 

A pak začaly chodit modelky. Několik z nich bylo dokonce finalistkami soutěže Miss. Další povedená věc ze strany organizátorů. Bravo.

Teď rychle vyzkoušet modely na holkách. A je tady první komplikace. Každá modelka si měla přinést své boty. Ale hezké moderní boty aby člověk pohledal. Naštěstí jsou holky tak hezké, že jim sluší všechno.

 

Začínají přicházet první hosté a nervozita stoupá. Za chvíli je lidí tolik, že si nemají kam dávat kabáty a ti, co nebyli na seznamu, musí odejít. Je plno. Skvělé. To jsem nečekala.

 

Přehlídka začala a lidé byli nadšení. Byly jsme čtyři designérky, které postupně představily svou tvorbu. Já přišla na řadu jako druhá. Celou dobu jsem na rozdíl od ostatních designérek byla v backstage, abych měla přehled o tom, že modelky při převlékání něco nepopletou.

 

Byl to stres. Zmatek. Nervozita. Mít na převlečení necelou minutu? Vyměnit kalhoty, jiné boty, zapnout knoflíky, zavázat pásek... To všechno rychle, rychle, rychle. Nestíhačka. Oblečení lítá vzduchem. Holky chodily na pódium a já vůbec neviděla, jestli na nich vše vypadá tak, jak má.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A ta největší výzva byla teprve přede mnou. Po defilé jsem šla na pódium já a v angličtině odpovídala na otázky moderátora.

 

Po přehlídce následoval networking. Jelikož jsem introvert, byla to pro mě další výzva, kterou jsem ale po dvou skleničkách vína zvládla a získala jsem pár užitečných kontaktů.

 

A jak to tedy celé dopadlo? Lidé byli nadšení. Nové kontakty jsou v kapse. První přehlídková zkušenost za mnou. Dokonalé to sice nebylo, ale vždy jde něco udělat lépe, důležité je si to uvědomit a poučit se. Každopádně jsem za tuto šanci vděčná.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

December 17, 2018

August 30, 2017

Please reload

Follow Us

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon