Název se mění, hodnoty zůstávají

April 29, 2018

S tou myšlenkou jsem si pohrávala už dříve. Nakonec jsem ji ale vždy zavrhla se slovy, že už jsem něco vybudovala a nebudu přece začínat znovu od začátku.

 

Ale pak, ve středu 25. 4. 2018 jsem se ráno vzbudila a ta myšlenka tu byla zase a mnohem silnější než kdy jindy. Byla jsem už víceméně rozhodnutá – změním název své značky.

 

 

Co mě k tomu vedlo?

 

SVOBODA

 

V životě mě dost věcí omezuje a svazuje. A moje značka vznikla proto, aby v mém životě bylo něco, co mě naopak osvobozuje, kde já rozhoduji a nikdo mi neříká, co mám dělat. Ale názvem Be Africaine jsem sama sebe zavázala k tomu, abych navěky šila jen z afrických látek.

 

Jakmile ale cítím, že mě něco omezuje, začne mi to vadit. Najednou je to nějaká povinnost a vytrácí se radost z práce.

 

Například když chodíte po obchodech s látkami, objevujete spoustu úžasných látek. Občas jsem také vymyslela střih, který by ale nešel vytvořit z africké látky. A právě v tom jsem viděla, jak mě to omezuje.

 

A tak jsem začala koketovat s myšlenkou na změnu.

   

  Někdo by mohl říct, že to na začátku byla moje nerozvážnost, že jsem už tehdy mohla tušit, že se tím názvem omezuji. Ale tak to prostě je, mě dost často věci docházejí až později. Potřebovala jsem čas a zkušenost.

   

  Za ten třičtvrtě rok, co značka funguje, prošla ona i já nějakým vývojem. Nabrala jsem spoustu nových zkušeností, uvědomila jsem si věci, které mě na začátku ani nenapadly. Hlavně jsem postupně vytvářela identitu značky.

   

  Na začátku jsem se i já sama musela naučit barvy nosit. I já jsem do té doby chodila převážně v černé, šedé, modré. Nic jiného se tady skoro koupit nedalo.

   

  Ale když trávíte veškerý svůj volný čas obklopeni africkými vzory, jednoduše tomu podlehnete. A tak postupně vznikala identita a hodnoty značky, které jsem na samotném začátku neznala. Uvědomovala jsem si je až postupem času.

   

  Dnes už je znám. A ať se značka jmenuje jakkoliv, hodnoty zůstávají, protože se nutně nevážou jen k africkým vzorům. Jsou jimi:

  • barvy, pestrost

  • svěžest

  • umění být šik i bez černé barvy

  • odvaha kombinovat barvy

  • nebát se vyniknout

  • sebevědomí

  • použití kvalitních materiálů

  • přírodní materiály (až na odůvodněné výjimky :-))

  • česká výroba

   

  Ze všeho nejvíc chci do českých ulic vnést svěžest. Všichni okolo dělají beztvaré hábity, tvoří vše v černé a šedivé barvě a na ulicích je opravdu nuda. Já proti těmto barvám nic nemám, ale je vždy fajn osvěžit je něčím neotřelým.

   

  Tu svěžest, která mi v našich ulicích chybí, jsem pojmula jako základ všeho a tak po dvoudenním brainstormingu vznikl název FRESHISTIC. Když jsem to viděla poprvé napsané, tak jsem se zamilovala, cítila jsem, že je to ono a hned jsem koupila doménu. A nové logo jsem měla hotové za hodinu práce, prostě to přišlo samo a je k nakousnutí, co říkáte? Vlastně už je nakousnuté :-).

   Afrických látek a vzorů se tímto nevzdávám, jen jsem se osvobodila od té nutnosti už na vždy tvořit výhradně z těchto materiálů. Od teď se můžete těšit i na pár „neafrických“ modelů. A jak jinak – budou svěží a barevné.

   

  Doufám, že se vám nový název líbí a že stejně jako já vidíte, že důležitější je zachovat hodnoty a že mi budete fandit i s novou image.

   

  Be fresh. Be yourself. Dare colours.

   

  Share on Facebook
  Share on Twitter
  Please reload

  Recent Posts

  December 17, 2018

  August 30, 2017

  Please reload

  Follow Us

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon