Jak mě nevybrali ...

August 30, 2017

 

Se svou druhou značkou Look Into Map se již nějakou dobu pravidelně účastním pražského Dyzajn marketu u Národního divadla. Jakmile vznikla Be Africaine, bylo hned jasné, že přihlásím obě značky do společného stánku.

 

Týden po podání přihlášky mi přišla pozitivní odpověď, že moje přihláška byla přijata. Jupí.

 

Neskutečnou radost však po minutě vystřídalo ještě neskutečnější zklamání, když jsem si přečetla e-mail celý. Přijali pouze Look Into Map, ne Be Africaine.

 

Zklámání. Vztek. Nepochopení. Takové pocity se ve mně střídaly. Pokud je to místo tak jako tak obsazené, proč je problém tam místo jedné značky mít dvě?

 

Po první fázi vzteku jsem začala přemýšlet, proč Be Africaine nepřijali a co se jim asi nelíbilo. Fotky? Nedokonalý web? Nedostatečný výběr velikostí? Málo fanoušků? Nová a nepředvídatelná značka?

 

Nedalo mi to a zeptala jsem se organizátorů, z jakého důvodu Be Africaine nevybrali, abych věděla, na čem do příště zamakat.

 

A důvod?

 

Moc velká „alternativnost“ modelů!?

 

Tak to je opravdu velké zklamání. Kdo jiný, než právě pořadatelé Dyzajn marketu, by měl originalitu, nebo chtějí-li „alternativnost“, ocenit? Moc jsem věřila tomu, že si naopak řeknou: No konečně někdo přišel s něčím novým a neotřelým, co nikdo jiný nedělá. Spletla jsem se. Nezbývá než respektovat jejich názor. Nicméně zrovna na tomhle do příště nezamakám.

 

Co jsem si z toho odnesla?

 

Na chvíli mi to vzalo vítr z plachet a sebevědomí. Jakákoliv negativní reakce mě dost zasáhne. Ale nakonec se z toho vždycky oklepu. To, že moje značka není pro někoho dost dobrá, neznamená, že není dobrá pro nikoho. Taky mám alespoň námět na článek na blogu :-). A v neposlední řadě motivaci dokázat, že Be Africaine může oslovit spoustu lidí.

 

Holt každý začátek je těžký a žádná cesta není přímočará. Jen ti, co vytrvají a nevzdají se, nakonec uspějí. Neúspěch je nutnou součástí úspěchu. Takže jdu dál.

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

December 17, 2018

August 30, 2017

Please reload

Follow Us

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon