Jak to všechno začalo?

August 7, 2017

 

Pracuji ve státní správě, ve které jsem si postupně uvědomila, že takhle (rozuměj „v zaměstnání“) život strávit nechci. Zatoužila jsem po svobodě, kterou by mi mohlo přinést podnikání.

 

Ale v čem? Co mě baví? V čem jsem dobrá? Hledala jsem něco, co mě baví. Vždy jsem se zajímala o hezké oblečení a bavilo mě pečení. A tak jsem nejdříve vyzkoušela sladkou cestu. Začala jsem péct francouzský dezert éclair. Dokonce jsem jela do Paříže, abych se ho naučila dělat správně po francouzsku. Ale nedařilo se a jít na rekvalifikační kurz na cukrařinu se mi nechtělo. Tohle neměla být ta správná cesta.

 

Zároveň jsem tehdy začala pociťovat, že se mi přestává líbit oblečení v obchodech celosvětových značek, všechno na mě působilo doslova jako hadr. Také jsem sledovala francouzský pořad o nakupování "Les reines du shopping" (soutěž, kde každý týden pět dam nakupuje outfit na dané téma, ta které se to nejlépe povede, vyhrává) a hltala rady mé oblíbené francouzské módní poradkyně Cristiny Córduly. Velmi mě zaujalo, že v pořadu občas někdo nakupoval v obchodech s pestrobarevnými látkami s africkými vzory - nikdy jsem nic podobného neviděla a na první pohled jsem se do těchto vzorů zamilovala.

 

V létě 2016 jsem se musela rozhodnout. Strávit život mezi čtyřmi zdmi v nějaké kanceláři nebo to zkusit změnit? A jak? Pečení nebo šití?

 

Aniž to asi tuší, nakonec to rozsekla moje kamarádka Zuzka poznámkou, že já, která se tak hezky oblékám, musím rozhodně šít. Jak málo stačilo a bylo definitivně rozhodnuto :).

 

Přihlásila jsem se do půlročního kurzu šití pro začátečníky, kde jsem se naučila alespoň základy šití a něco o fungování módního průmyslu. V průběhu kurzu se ve mně neustále střídaly pocity obrovského nadšení a naprosté beznaděje z toho, co všechno musí člověk udělat, aby vůbec mohl nějakou oděvní značku rozjet.

 

A jelikož jsem si hned od začátku byla vědoma toho, že motivace u člověka může velice rychle vyprchat a může podlehnout moméntální beznaději, založila jsem týden před nástupem do kurzu facebookový blog Be Africaine, z úřednice módní návrhářkou, aby mohli lidé sledovat můj vývoj a aby mě to nutilo nezahálet a posouvat se dál.

 

Postupně jsem si nakoupila veškeré potřebné vybavení, které správná švadlenka potřebuje a nějakou dobu dál žila s naivní představou, že vše budu šít sama.

 

Dnes je to úsměvná představa. Nakonec jsem usoudila, že toho na mě bude až až a že bude lepší šití přenechat někomu s letitými zkušenostmi a najala jsem si švadlenu. Veškeré doplňky, které najdete v e-shopu, jsem však pro vás vyráběla já.

 

A odkud jsem pro vás přivezla látky? Asi vás překvapí že z Afriky ne. Vydala jsem se do Paříže. Půjčila jsem si dva obrovské kufry a vyrazila jsem do černošské čtvrti s nepěknou pověstí. Já se do ní ale během dvou dnů zamilovala pro její neuvěřitelnou atmosféru a odvezla si z ní první várku 250 metrů látek a začala z nich tvořit modely pro ty, kdo se nebojí barev.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

December 17, 2018

August 30, 2017

Please reload

Follow Us

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon